Suvine aeg on meie ridu mõnevõrra hõrendanud, aga ega seepärast miskit veel tegemata jää. Seekord peatusime esmalt meie eelmisel koosolekul. Tuleb tunnistada, et valimisliidu esimesed sisevalimised päris ilma kõrvalmõjudeta siiski ei jäänud. Peale tulemuste selgumist lahkus Aare ilma selgitusi andmata koosolekult. See on märgiks, et edaspidi tegutseme nähtavasti erinevatel radadel. Kahju.

 

Üks meie koosoleku läbivatest teemadest oli seekord kommunikatsioon ja sellega seonduv. Suur rõõm on teada, et teema on täies ulatuses enda kanda võtnud Elis. Raplamaa Sõnumites on juba ilmunud artikkel meie esinumbritega. Kohe on ilmumas kirjatükk Raikküla number ühest (Anne Leht). Järge ootavad Kaiu (Erika Reinumägi) ja Juuru (kinnitame lähiajal) esinumbrid. Samuti peaks tulema eraldi persoonilugu Andrusega ja meie noortega. Eesmärk on, et igas kohalikus lehes, kuni valimisteni, oleks meist midagi avaldada. Kõik liidu liikmete poolt kirjutatud artiklid on alati oodatud. Mõistlik oleks need saata Elisele, kes siis kordineerib avaldamist. Sotsiaalmeedias püüame ise väikesi nupukesi ilmutada.

 

 

 

Protseduurilised küsimused. Olulisemad sõnumid millele keskendume: keskusest kaugemates kantides elukeskkonna tagamine ja korralike ühendusteede loomine; kaasa aitamine kogukondliku tegevuse tugevdamisele ning kaasav juhtimine. Ajaks, mil on lubatud avalik välireklaam, teeme plakatid. Pildid neil on natuke erinevad ja sõltuvad väljapaneku kohast. Tekst jääb kõigil samaks. Ülevaate, kuhu võiks plakatid riputada teevad Heiti, Age ja Kaisa. Sellest sõltub  trükiarv. Välireklaame saab kasutada Konsumis, Selveris ja Teenindusmajal. Tuleb uurida nende maksumust. Siis kui avalik välireklaam on keelatud, levitame oma flaiereid. Kujunduse eest vastutab Elis. Igaüks kirjutab flaierile endast lühitutvustuse. Elis saadab eelnevalt küsimused. Vajalikud on ka fotod. Need teeme ära meie järgmisel koosolekul, 15 augustil. Vastutab Tanel. Järgmisel koosolekul sõlmime ka seltsingulepingu valimisliidu moodustamiseks. Samuti tuleb hakata täitma kandideerimisavaldusi. Kindlasti peaksime ilmutama ka oma valimislehe. Postkastidesse peaks see jõudma kuskil oktoobri esimestel päevadel, enne e-hääletamise algust. Selleks korraks said tähtsamad punktid läbi vaadatud. Järgmisel korral räägib Elis veel kommunikatsioonistrateegiast.

 

Edasi võtsime arutelu alla meie valimislubadused, ehk siis tõekspidamised. Nüüdseks on need enam-vähem kokku koondatud. Üldpõhimõtted on sarnased nelja aasta tagustega. Muutnud oleme valdkondlikke käsitlusi. Siin on aluseks meie toimkondade töö. Praegu on tõekspidamistest veel lisamata majandustoimonna poolt tehtu, samuti ühinevate valdade poolt esitatavad ettepanekud. Need saab enne lõpliku variandi valmimist lisada. Kuigi üldine struktuur jääb sarnaseks 4 aasta tagusega, siis muuta tuleb veel kujundust. Olulised kohad peaksid paremini silma jääma. Tähtis on ka see, et kui inimene meie tõekspidamisi lugema hakkab, siis ta neid igavusest kohe kõrvale ei jätaks. Kui esimene pool haarab, tekib tahtmine edasi lugeda. Lõpliku varandi mustandi paneme enne meie järgmist koosolekut listi üles.

 

Selleks korraks saidki olulised teemad arutatud. Järgmine kord koguneme 15 augustil Palamulla küünis. Teeme väikse pikniku. Samas toimub ka fotografeerimine flaieri ja muude valimistega seotud infokandjate tarbeks. Allkirjastame seltsingulepingu ja täidame kandideerimisavaldusi. Teemadena püüame rääkida rohkem eelarvest, nii Rapla, Raikküla, Kaiu kui ka Juuru omast. Väga tihti võib ju lahendusvariante pakkuda, aga kui selleks raha pole, siis on oht ennast naeruvääristada. Püüame siis siduda valdkondade olulised investeeringud reaalse eelarvega.

 

Järgmine kord kohtume 15 augustil kell 18.00 Palamulla küünis.