«

»

veebr. 04 2018

Valimisliidu koosolek. 16. oktoober 2017.a. kammersaal.

Osalejad:  Alar Mutli, Heiti Vahtra, Piret Minn, Sulev Viiron, Kaisa Kuusemets, Anne Leht, Jane Schelejev, Jaanus Piirimees, Anne-Ly Pedaja, Age Rebel.

 

Selleks korraks on valimised jälle läbi. Heameel on tõdeda, et taaskord tuli võit meie õuele. Võrreldes 4 aasta taguse ajaga saime küll ühe mandaadi vähem, aga arvestates uute tugevate jõudude lisandumisega, oleme oma senistele tegemistele siiski positiivse hinnangu saanud. Volikogu kohtade jaotus on järgmine: RVKL 8 kohta; VL Ühinenud Kogukond 6 kohta; EKRE 5 kohta; Reform 5 kohta; Kesk 2 kohta ja IRL 1 koht. Taas on aeg läbirääkimisteks.

 

4 aasta tagust olukorda, kus erakonnad ühiselt meie vastu astusid, enam korduda ei saa. Rahvas on senise koalitsiooni tegevusele oma hinnangu andnud ja see väljendub valimistulemustes. Kui neli aastat tagasi jälgisime, kuidas meie seljataga sisulised kokkulepped ära sõlmiti, siis seekord oleme valimistulemustest lähtuvalt ise eestvedajad. Muidugi ei saa milleski kindel olla, sest erinevaid valitsemiskombinatsioone on ikka rohkesti. Kindel on see, et vähemalt üks valimisliitudest peab olema kaasatud.

 

Täna kogunesime, et arutada erinevaid edasisi strateegiaid. Me kohtume võimalikult kiiresti kõikide volikokku pääsenud fraktsioonide esindajatega. Alustame Ühinenud Kogukonnast, sest just nemad said meie järel neil valimistel teise koha. Päris palju edasisest tegevusest sõltub just esimestest kohtumistest ja nende tulemustest.

 

Et oleks võimalik natuke valmistuda, saadame partneritele ka meili nende teemadega, mida vähem või rohkem esimesel kohtumisel puududtada soovime. 1. Püüame maha müüa ideed ühisest valitsusvastutuse kandmisest. Koalitsiooni enamushääled on tihtipeale näilised. Mõistlikum oleks teemad juba varases staadiumis kõigi volikogus esindatud fraktsioonide vahel läbi arutada. Tulemus saab kindlasti parem. 2. Vallavalitsuse struktuur, koosseis ja moodustamise põhimõtted tuleb partneritega kokku leppida. 3. Vastutavate ametikohtade mehitamine. Võime hulganisti kokkuleppeid sõlmida ja siis kohtade jagamisel tülli pöörata. Mõistlik oleks kokku leppida ka põhimõtted, kuidas üks või teine võtmepositsioon täidetud saab.

 

17 oktoobril kohtume kõikide volikogus esindatud jõududega. 18 oktoobril kell 9.00 koguneme taas liidu koosolekule ja teeme esmased kokkuvõtted. Ülevaade kõikidest kohtumistest jõuab nii kiiresti kui võimalik ka meie listi.