• Volikogus ei leidnud toetust 7 endise Juuru valla küla avaldus liitumiseks Kohila vallaga. Oleme üldiselt olnud seda meelt, et protsessi võiks käivitada ja vahetult enne järgmisi kov valimisi ka valla poolt korraldatud küsitluse läbi viia. Paraku suurem osa koalitsioonist ja ka opositsioon on arvamusel, et seda Pandora laegast ei ole mõtet avada. See toob endaga kaasa ainult segadust. Kohtumistel rahvaga selgus, et üks põhiline eraldumise põhjus on huvihariduse rahastamine. Rapla vald otsib täna võimalusi, et saaks tulevikus teistes omavalitsustes õppivatele lastele tasuda ka huvihariduse eest. Täna me oleme alles haldusreformist väljumas ja seega pole mõtet kohe uuega alustada. Küllap see protsess moel või teisel jätkub ja pole välistatud, et peagi tuleb teemaga taas tegeleda.
  • Teehoiukava on läbinud esimese lugemise.
  • Volikogus kinnitati valla eelarvestrateegia.
  • Pooleli on veel protsess Rapla Haigla ees rahaliste kohustuste võtmiseks. Hoone renoveerimine läheb planeeritust kallimaks ja vald on põhimõtteliselt nõus läbi üürihinna tõusu ehitushinna kerkimist kompenseerima. Opositsioon on sellele vastu. Korra jäi see otsus volikogus napilt kinnitamata, nüüd saab küsimuse panna päevakorda siis, kui on kindel, et koalitsiooni liikmed on kõik kohal. Samas on pooleli ka protsessid haigla maale hoonestusõiguse seadmisel valla kasuks. Teine pool pole näidanud huvi sellel teemaga edasi liikumiseks. Need kaks küsimust peaks omavahel mingil määral siduma.
  • Lasteaed Pääsupesa peaks üle kolima Kellukese lasteaeda. Valitsuse tasemel on otsused langetatud, paraku on segadus hoolekogude informeerimisest. Kohtumine lastevanematega teema selgitamiseks võetakse uuesti ette. Ega meil reaalselt paremat lahendust välja pakkuda pole. Jääme ilma ca 40 lasteaiakohast, aga saame taas pakkuda tööd lastehoidudele. Pikemas perspektiivis sündivus kahaneb.
  • Rapla keskväljak avatakse 17 novembril. Seisukohti meeldivuse osas on igasuguseid, aga valmis ta saab ja on edaspidi meie linnaruumi üks osa.
  • Lipa lasteaiarühma sulgemine. Kabala lasteaia hoolekogu otsustas sulgeda Lipa rühma ja tuua lapsed üle Kabalasse. Põhjuseid on mitmeid. Ühelt poolt majanduslikud, sest Lipal oli kirjas 8 last, ja kohalkäimine ca 50%. Samas väheneb ka Kabalas laste arv ja võib ohtu sattuda senisel kujul jätkamine. Koolijuht ei pooldanud kiiret sulgemisotsust, aga hoolekogu otsustas teisiti. Seetõttu on tekkinud probleemid kommunikeerimisega. Tekkis ka küsimus, kas hoolekogul oli õigus selline otsus langetada või oleks see tulnud teha volikogu tasandil. See teema on jõudnud otsapidi juba ka HTM ja õiguskantsleri lauale. Palju on küll segadust, aga tänaseks on Lipa rühm suletud ja seda otsust toetab ka lasteaia juht. On raske uskuda, et veel on võimalik või mõistlik kõik tagasi pöörata. Pigem tuleb osapooli lepitada ja selgitada. Samas on hoolekogu asunud umbusaldama ka valla poolt määratud esindajat ja palub ta välja vahetada. Omavalitsus peaks siinkohal toetama direktorit ja lapsevanemaid.
  • Piret käis välja idee tellida vallavalitsusse korruptsiooniaudit. Moel või teisel võivad meil jaotatud ülesanded ja rollid omavahel segamini olla ja huvide konflikti tekitada. Audit aitaks sellised kohad välja tuua. Või siis saada selgust, et meil on kõik ok.
  • HTM ja TKG lepingu läbirääkimised veel jätkuvad. Vahetatud on esimesi variante. Oleme otsinud alternatiive täiskasvanutele keskhariduse omandamiseks väljaspool riigigümnaasiumit. Selleks võiks olla Kehtna Tehnikum, kes saab sel juhul omale ühe suuna ja võimaluse juurde.
  • Riigigümnaasiumi hoolekogusse tuleb nimetada ka valla esindaja.
  • Vallavalitsuse ja RKAS läbirääkimised ruumide rendiks on endiselt pooleli. Peab aru saama, kui kaua nad on veel valmis meiega kauplema.

Selleks korraks lõpetasime. Järgmine kord saame kokku 04 detsembril.