Osalejad: Alar Mutli, Kristina Eesmets, Erti Suurtalu, Ülo Peets, Kaisa Kuusemets, Andrus Tamm, Jaanus Piirimees, Anne-Ly Pedaja, Heiti Vahtra, Margus Oberschneider, Kalle Kõiv, Piia Abel, Ain Mihkelson.

 

Koroona oli märksõna, mis kaks eelnevat kuud meie kõikide elu rohkemal või vähemal määral mõjutas. Valimisliidu koosolekuid me sel ajal ei korraldanud. Nüüd siis üle mõne aja taas. Kuna vahepeal on kerkinud mõnevõrra aktuaalsemaks teemaks Kuusiku lennuvälja rendile andmine, siis sellest ka rääkisime. Saime teada konkursi korraldamisest ja tingimustest. Ka sellest, et volikogu otsus, millega võitjaks kuulutati Kuusiku Energia OÜ pakkumine on kaotajate poolt kohtusse kaevatud. Kohtuveskid jahvatavad omasoodu ja eks edaspidine sõltub sellest, milline saab olema otsus. Mõttekoht vaid selles, et kui tõesti juhtub nii, et kohus otsustab toimunud rendikonkursi tühistada ja vald peab uue korraldama, siis kas uue haldaja leidmiseni tegevus lennuväljal sootuks peatada? Otsus jääb vallavalitsuse teha. Seniks võtsime aga teadmiseks selle, et kui lennuväljale ka tulevad päikesepaneelid, siis lennundustegevus seisma seal ei jää. Suure tõenäosusega jääb vähemaks esmahüppajaid. Aga vastutasuks on lootus, et uued haldajad on võimelised lennuvälja infrastruktuuri parandamiseks rohkem panustama.

 

Teine teema, mis aktuaalne olnud, on Ockta keskuse ost (rent) rajamaks sellesse muusikakooli ja vallavalitsuse ruume. On räägitud hinnast ja tingimustest. Aga tegemist on sisuliselt poliitilise otsusega. Kas vald peaks panustama selle omalaadse hoone päästmisesse või mitte. Funktsioonid, millega hoone täita on olemas. Selge on see, et koalitsioonis selles küsimuses üksmeelt ei ole. Ka meie ridades kostis erinevaid mõtteid, kuid rohkem kõlasid siiski need, mis omandamist pooldasid. Juunis on see küsimus volikogus otsustamisel ja kõigil võimalus oma südametunnistuse järgi hääletada.

 

See oli meie viimane kokkusaamine ennem põgusat suvepuhkust. Planeerisime väikese pikniku koos lõkketulega. Aga nagu meie suvedele kohane, ilm dikteerib oma. Nii põles lõke väljas üksinda, kuniks me ise telgis vihmavarjus olles aru pidasime. Aga miski ei jäänud tegemata ning tundsime ennast töiselt ja tegusalt. Suur tänu kõikidele, kes leidnud aega ja tahtmist meie valimisliidu tegemistesse panustada.

 

Taas saame kokku 04 augustil.