Osalejad:  Alar Mutli, Piret Minn, Erti Suurtalu, Andrus Tamm, Jaanus Piirimees, Age Kilter, Kaisa Kuusemets, Tanel Kuusemets, Anne-Ly Pedaja, Age Rebel, Kalle Kõiv.

 

Vahest võib pauk ka luuavarrest tulla. Andrus soovis kaasata eelarve ja arengukomisjoni liikmeks Andrus Saare. Puhtalt kompetentsi pärast. Paraku tekitas see osades meie koalitsioonipartnerites ootamatu vastuseisu.

Põhjuseks toodi see, et Andrus Saare on Kohila vallas ühe komisjoni esimees, kes ei tohiks teada meie valla tegemisi ja saladusi. Samuti on tulemas valimised ja küllap tahab ta lihtsalt pildile pääseda. Leidsime, et tegemist on mõtteviisiga. Oleme kogu aeg olnud avatud tegutsemise ja laiapõhjalise valitsemisstiili poolt. Paraku põrkame endiselt poliittehnoloogilise mõtteviisiga. Andrus Saarel on vaieldamatult oma töökohast ja kogemustest tulenev kompetents. Kohila saab seda kasutada, meie mitte. Mida salajast on meil arutada, et keegi naabritest seda teada ei tohiks. Mida rohkem me väljapoole suhtleme, mida rohkem avatud oleme, seda parem. Enesesse sulgemine viib lõpuks paratamatult mandumiseni. Olime üksmeelselt selle poolt, et Andrus Saare võiks olla kaasatud eelarve- ja arengukomisjoni koosseisu. Kas teema, kui teame, et osa koalitsioonist on selle vastu, ka volikokku viia? Andrus arvas, et siiski peaks. See annab võimaluse selgitusteks. Lõplik otsus langetatakse siis hääletamisel. Ega me selle küsimuse pärast nüüd koalitsioonikaaslastega tülli ka ei lähe.

 

Igivana teema RTG jätkus meil ka seekord. Peale märtsi volikogu kohtusime (vallavanem, volikogu- ja hariduskomisjoni esimees ning valla jurist) HTM-i esindajatega. Seekord saime võimalike finantsmõjude tabeli. See sisaldas konkreetseid numbreid. Ega keegi seda otse välja ei ütle, aga võime eeldada teatud sanktsioonide kehtestamist juhul, kui volikogu sõlmitud kokkulepet ei järgi. Meie otsust tahetakse saada juba juuni volikogus. Et oleks võimalik hakata koostama eelarvestrateegiat. Veel anti teada, et riigigümnaasium avab igal juhul ka mittestatsionaarse õppe, mis iseenesest on positiivne. Keegi ju päris otse välja ei ütle, aga selgelt on võimalik mõista, et rahalisi mõjutusvahendeid kasutades tahetakse meid suunata lõpetama RTG tegevus alates 31.08.2019.  Meeldiv HTM selline käitumine ei ole, aga nähtavasti paratamatu. HTM suund vähendada tunduvalt gümnaasiumide arvu, on selge. Eesmärgi saavutamiseks kasutatakse nii piitsa kui ka prääniku meetodit. Iseenesest on selge, et kahte mittestatsionaarset haridust pakkuvat gümnaasiumi Raplas vaja ei ole. Ülimalt kahtlane, kas me suudame ja on üldse mõistlik, riigiga ses osas konkureerida. Samas peaks meil olema siiski lahendus neile õppuritele, kellede valikusse riigigümnaasium ei mahu. Milline see lahendus olema saaks, täna me veel vastata ei oska. Peame maksimaalselt ära kasutama seda aastat, mil mõlemad koolid töötavad. Tuleb tutvustada seda, mida RG teeb ja milliseid õppemeetodeid kasutab. Oluline on leida roll ka Vello Kübara jaoks.

 

Pireti pooltund:

  • Korvpallikooli ja RG esindajad on omavahel kohtunud ja kontseptsioonis kokku leppinud. RG õppekava võimaldab korraldada hommikusi treeninguid. Kuigi esialgu alustatakse ainult korvpalliga, siis edaspidi on võimalik ka teiste spordialade lisandumine. Spordiklassi saamiseks on oluliseks eelduseks klubi poolt korraldatud treeningud. Valla osaluseks võib jääda majutuse ja toitlustamise korraldamine.
  • Kohtumised Riigimajas vallavalitsusele pinna rentimiseks on alles pooleli. Väljakuulutatud hange tühistati. Täna toimuvad suulised läbirääkimised mõlema pakkujaga.
  • Tervisekeskuse kolimine haiglasse on osutunud esialgsest kallimaks. Tänane juhtkond soovib, et vald kompenseeriks vahe. Võimatu see pole, aga pigem siis mitte ühekordse otsemaksena, vaid üürikompensatsioonina.
  • Memoris matusebüroo on Raplasse tulemas. Ideeks on nn puumatuste korraldamine. Vald annab neile krundi surnuaiast Alu poole.
  • Kuusiku hooldekodu korraldab lahtiste uste päeva. Anne-Ly läheb sinna elu-oluga tutvuma.

 

Selleks korraks kõik. Järgmine kord saame kokku 29 mail.