Osalejad: Alar Mutli, Andrus Tamm, Erti Suurtalu, Meelis Mägi, Urve Uusberg.

 

Kvaliteet ei sõltu kvantiteedist. Kuigi meid oli seekord tavalisest vähem, saime endid turvaliste vahedega laua ümber hajutada ja olulistel teemadel arutleda. Seekordsed märksõnad olid järgmised:

  • Ikka koroona. Nakatumiste arv üle Eesti suureneb ja omad mõjud see jätab. Elu läheb aga edasi. Komisjonid toimuvad kas veebis või siis kombineeritult, veeb ja ruum. Korraldusliku poole otsustavad komisjonide esimehed.
  • Hooldekeskuse (Kuusiku tee 5) remondihange õnnestus ja on kinnitatud. Vaidluste esitamise tähtajad möödas ja saab minna lepingusse. Seoses koroonaga lükkuvad kõik tähtajad natuke edasi, aga see ei tohiks tekitada probleeme.
  • Kalmistu hoolduse hange lõppenud. 3 suhteliselt sarnast pakkumist. Esialgsel hinnangul on need kõik ka tingimustele vastavad. Parima pakkumise tegi kogudus. Hooldusele kuluv summa suureneb seniselt ca 20 000 eurolt 40 000 euroni.
  • Kesklinna Kooli ümbruse projekteerimishange kuulutati nurjunuks. Laekus ainult üks pakkumine.
  • Jalgpalliväljaku pneumohalli projekteerimise kordushange õnnestus.
  • Riigilt saadud veidi toetust koleehitiste lammutamiseks.
  • Uus teehoiukava on valmimas. Ridamisi valmivad teede eel- ja põhiprojektid.
  • Kultuuriasutuste töö ümberkorraldamise plaani tutvustatakse peagi volikogus. Nn ühe töötaja asutused koondatakse ühise juhtimise alla. Senised juhid saavad edasi tegeleda puhtalt kultuuritööga ja pääsevad aina suurenevast bürokraatiast. Me oleme pooldanud allasutuste säilitamist, kuid tuleb tunnistada, et aja jooksul on erinevad eeskirjad ja nõuded muutunud pidevalt karmimaks ja nende täitmine raskemaks. Seniste juhtide ülesandeks jääb piirkondliku kultuurielu arendamine. Kõikide muude küsimuste, alates andmekaitsest kuni vajalike remonditööde teostamiseni, lahendamine jääb keskse kultuuriasutuse ja selle juhi pärusmaaks. Raamatukogude puhul on selline süsteem juba mõnda aega töötanud ja tundub, et edukalt.

 

Seekordseks ajurünnaku teemaks oli: „Liidu unikaalsustegurid ehk mis teeb valimisliidu unikaalseks, teistest erinevaks.“

 

Selleks korraks kõik. Taas kohtume 05 jaanuaril.