Osalejad: Alar Mutli, Kristina Eesmets, Andrus Tamm, Anne-Ly Pedaja, Urve Uusberg, Valter Uusberg, Ülo Peets, Margit Pärna, Marek Mutli, Kaisa Kuusemets, Erti Suurtalu.

 

Tarkusepäeva tervitused kõigile. Nii neile, kes laua ümber kogunesid, kui ka neile, kes seda päeva pereringis tähistasid.

 

KOV poliitika üks osa on ka linna või külapildi visuaalselt paremaks/huvitavamaks muutmine. Sellised nn kiiksuga ideed võivad tihtipeale olla vägagi huvitavad ja ümbrust rikastavad. Euroopas ringi sõites saab üsna tihti kohata huvitavaid väikeskulptuure, millele pilk pidama jääb ja mis ümbruse põnevamaks muudavad. Valter tuli välja ideega muuta Rapla keskväljaku purskkaev atraktiivsemaks. Mõtte lühitutvustus sai kirja nii:

 

„Valla tänuõhtul olid korraldajad Rapla keskväljakule toolid paigutanud nii, et kogu väljak meenutas lainelise põrandaga hiigelsuurt saali, mille keskmes töötas vaoshoitud puhangutega purskkaev. Istusin ühel väljaku „kõrgendikul“, vaatesse jäid nii lava kui vesi. Vees ja selle ümber käis mõõdukas tegevus, valdavalt lapsed ja noored emad. Võis märgata, et mõni oli teisegi lapse ootel. Lapseootel naised ümber purskkaevu, taamal hiigelfoto Mukri rabast, sümboolsest maastikust, mille lätetest saab puhta alguse nii mõnigi Eesti jõgi.

Möödunud sügisel leidsin Rütmani Galeriis Raimo Kuusiku näituselt „Maskuliinne maailm“ ühe peenelt läbitöötatud naisfiguuri, mis haprusele vaatamata mõjus väliskulptuuri kavandina. Töö kandis pealkirja „Kahekesi vihmas“. Kujutlesin, kui see erakordselt intiimne teos suurendada ja avalikku ruumi paigutada ning vee-elemendiga täiendada võimendub temasse kätketud väärtusprogramm veelgi. 

Laiaservalise suvekübaraga lapseootel naine on tõstnud kokkusurutud käed rinnale, peopesad ülespoole. Tema olek ja žest on rahulikud, ta on oma valikus kindel.  Naise peakatte servadelt nirisevad alla veetriibud, millest osa satub ka peopesadele –  vihje, et tema otsuseid toetavad ka taevased jõud.

Selline võimalik figuraalne täiendus reastaks Rapla Keskväljaku purskkaevu „Kahekesi vihmas“ vähemalt kahe omasuguse kõrvale. „Naine vaagnaga“(Juhan Raudsepp, 1936) Tallinnas ja „Suudlevad tudengid“ (Mati Karmin, 1998) Tartus. Rapla oma  eristuks sõnumi selguse ja teatava aktuaalsusega.“

 

Ümber laua istujatele mõte meeldis. Et aruteluga kuskilt otsast peale hakata, saadame kultuurikomisjoni esimehele ettepaneku teemat käsitleda kultuurikomisjonis. Valter on selle liige ja saab oma ideed seal ka lähemalt tutvustada. Eks siis juba paistab, kuidas edasi.

 

Kuidas kõik visuaalselt paista võiks, on näha alloleval pildil.

 

 

 

„Kahekesi vihmas“ (Raimo Kuusik, 202?) Rapla, Keskväljak.

 

 

Edasi jõudsime taas maisemate teemade juurde tagasi. Järgmiste kov valimisteni on ca aasta. Kuna meie ridades on taas Ülo, kes lahkesti nõus vedama ja korraldama kogu seda tööd, mis valimiste eel paratamatult ära tuleb teha, siis juba järgmisel korral teeme sellega tema juhtimisel algust. Kord kuus, valimisliidu korraliste koosolekute ajal, korraldame ühe valimistega seotud koolitusbloki, kus asume ette valmistama nii programmi kui ka kampaaniajuhendit. Küllap peame pakkuma lahendusi nii igihaljastele (nt, lasteaiakohad Raplas) kui ka värskematele valukohtadele. Valla uuselanike seas viidi hiljuti läbi rahuloluküsitlus. Kas ja kuipalju seda kasutada saame? Ja ei pääse me kuidagi ka valimistega seotud tehnilise poole lahendamisest. Kõik need teemad on meie järgmistel koosolekutel vähemalt ühe päevakorrapunktina kavas. Ja vajadusel on alati võimalik töötada ka intensiivsemalt mõnel väljasõiduistungil.

 

Selleks korraks kõik. Taas kohtume 06 oktoobril